Choď na obsah Choď na menu
 


V daľšom jednoduchom návode si ukážeme ako zmeniť farbu tak, aby aj vyzerala pekne, sýta, a zároveň aj reálna. Čo k tomu budeme potrebovať ?

Potrebovať k tomu budeme predovšetkým nejakú predlohu. Na zmenu farby existuje mnoho spôsobov ako ju zmeniť ale máloktorý aj vyzerá k svetu. My si tu ukážeme jeden z nich a asi aj ten najlepší.

V prvom rade si auto musíme označiť asi tak ako je to na príklade (obrázku) . V prípade že prefarbujeme auto je dôležíté hlavne to ako si auto označíme čiže nato treba aj trocha trpezlivosti. Ak by sme auto neoznačili správne tak nám zostanú zvyšky pôvodnej farby čo mi ale nechceme, preto to treba označovať čo najbližšie k veciam čo nechceme prefarbiť ako diery v nárazníku,svetlá, okná….

Ako daľšiu vec ked už máme auto poriadne označené musíme ho zbaviť pôvodnej farby tj. odfarbením (ctrl + shift + u) alebo v obraz > prispôsobenie, ak už máme auto odfarbené tak v obraz>prispôsobenie si nájdeme vyváženie farieb. Ja som zvolil modrú farbu treba sa pohrať s tieňom, nasvietením , ale aj zo strednými tónmi všetko do smeru akú farbu chceme v mojom prípade do modrej. Ak to už máme cca prefarbené pohrajeme sa s jasom a kontrastom. Takto môžme docieliť peknú zároveň aj sýtu, živú farbu ved posúdte sami.

©www.virtualtuning.sk

obrázky k návodu a hotová práca


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ako na to

(Peter, 2. 1. 2012 21:49)

Je to sice vsetko pekne ale ako to auto oznacim neviem zislo by sa do navodu napisat pouzime :
lebo ako fakt neviem